niedziela, 12 lutego 2012

Stylistka

   Hej. Ostatnio kupiłam sobie Karierę, i mam zamiar pisać teraz o nowych karierach dostępnych w tym dodatku. Zacznę od stylistki (ewentualnie stylisty), bo właśnie nią jest moja aktualna simka.

   Stylistą można zostać w budynku "Salon kosmetyczny i studio tatuażu Aleks". Na początku swojej kariery, sim dostanie tak zwane portfolio, które będzie trzeba uzupełnić. Codziennie (w dniach pracy) sim dostanie jakieś zlecenie, np.: Lubię się przebierać i dzisiaj chcę sobie wyobrażać że należę do rodziny królewskiej, albo dostałem awans i chcę mieć nowy strój który mówiłby innym pracownikom "Ja dostaję awans a wy nie" i takie tam. Zawsze pojawi się takie coś od zleceń, i tam będzie napisane, co musicie zmienić, np. strój codzienny (2), dodatki (1), itp.

"WŁASNE" ZLECENIA
Jeśli macie 4 poziom (lub wyżej) kariery, możecie kliknąć na jakiegoś sima który przyszedł do salonu i wybrać opcję usługi stylisty, a potem wybrać "Zaoferuj usługi stylisty". Wtedy sim pokaże mu swoje portfolio, i sim może dać wam zlecenie. Jeśli wcześniej wybierzecie opcję "Oceń potrzebę stylizacji" i pójdzie wam dobrze, jest większa szansa na zgodę na stylizację. Ale pamiętajcie, że sim może się nie zgodzić, i nie będziecie mogli go wtedy nawet wystylizować tak zwyczajnie (nie jako zlecenie)!

Simka pokazuje klientce swoje portfolio, żeby ją przekonać do stylizacji.

JAK ROZBUDOWAĆ PORTFOLIO?
Jeśli po wykonanym zleceniu (tylko po zleceniu, a nie po zaproponowanej stylizacji) klientowi spodoba się jego nowy wizerunek, będziemy mogli zrobić mu zdjęcie telefonem, które automatycznie pojawi się w portfolio. Jeśli klient nie będzie zadowolony, to albo pokaże się komunikat "Dobra robota (imię twojego sima), ale ten klient jest chyba zbyt wybredny" albo coś w stylu "Nie udało ci się wykonać stroju według zlecenia (imię klienta)". Ale na szczęście za każdym razem dostaniecie wypłatę. :P Ja niestety zazwyczaj mam takich wybrednych klientów, ale to powoli zaczyna się zmieniać ;)


Tej simce akurat podobał się nowy wygląd ;)

2 komentarze:

  1. a ja mam problem bo ani w gazecie ani w kompie nie ma kariery stylista.mam ta wypasioną toaletke i nie wiem co dalej robic.klikam od czsu do czsu na komp i sa różne profesje a stylistki brak

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak nie ma ani w kompie ani w gazecie to po prostu pójdź do salonu, i kliknij na stylistę który już tam pracuje (jak nie wiesz który/a to stylista to najedź na niego - jeśli jest stylistą to pojawi się "...imię...,stylista"). Powinna być jakaś opcja, żeby podjąć pracę w salonie.

      Usuń